Projektujemy UX/UI

Nigdy nie ma się drugiej okazji aby zrobić pierwsze wrażenie. Dążymy do tego aby każde użycie Twojego systemu było przyjemnością i ułatwiało życie klientom. Staramy się aby User Experience, łatwość użycia i czytelność, były wyróżnikiem naszej firmy.

Design i grafika dla Twojej firmy

Mówi się, że jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów. Powiedzenie to sprawdza się idealnie w branży technologicznej i projektowej. Nie wystarczy bowiem, żeby system był tylko funkcjonalny. Aplikacja powinna być również łatwa w użyciu oraz posiadać elegancki i przyjemny dla oka design. Wzbudzać pozytywne emocje i pozostawiać dobre wrażenie.

W INFIGO pomagamy w kreowaniu strategii dla Twoich pomysłów, w przygotowywaniu makiet i prototypów oraz w tworzeniu projektów graficznych dla aplikacji internetowych i mobilnych.

Prototypy i makiety UX

Bazując na specyfikacji technicznej projektu i celów jakie ma osiągać dany serwis kreujemy prototyp strony w formie makiet. Prototyp pozwala zaprezentować pomysły i funkcje aplikacji w interesujący sposób w postaci interaktywnych makiet.

Prototyp daje taką korzyść, że klient może zobaczyć działanie strony jeszcze przed rozpoczęciem właściwego projektowania graficznego. Wszelkie zmiany na tym etapie są bardzo ekenomiczne i łatwe do naniesienia.

Grafika UX / UI

Na podstawie makiet projektujemy kompletny interfejs graficzny (UI). Wybierana jest kolorystyka, krój czcionki i określany zostaje klimat realizowanego projektu. Na tym etapie, w oparciu o najlepsze praktyki, wytworzony zostaje spójny i finalny projekt graficzny (np. strony internetowej wraz ze wszystkimi podstronami).

Kodowanie XHTML / CSS

Zaprojektowaną grafikę zamieniamy na kod HTML – interpretowany przez przeglądarki internetowe. Definiujemy wszystkie interakcje, przejścia między stronami, wdrażamy też animacje (napisane w JavaScript). Dużą wagę przykuwamy do standardów i specyfikacji – m.in. W3C, WAI, WCAG.

Produktem finalnym na tym etapie są kompletne widoki i szablony, gotowe do wdrożenia przez programistów.